Już za nami XVIII Integracyjny Plener Malarski Mazowiecka Wieś 2018.

Dziesięciodniowe,twórcze zmagania artystów pełno i niepełnosprawnych zakończone zostały wernisażem malarstwa w Integracyjnym Domu Kultury w Spichlerzu.

Powstało kilkadziesiąt prac wykonanych w technice olejnej, akrylowej, pastelowej i akwarelowej. Do przeważających tematów należały pejzaż i portret.

Wspólne spotkania, twórcze działanie, przygotowanie ekspozycji prac nauczyły nas zarówno pełno i niepełnosprawnych jak wiele zależy od współpracy, wzajemnego zrozumienia i szacunku.

W tym roku wydarzeniem towarzyszącym plenerowi była wystawa prac "Ptaki Cudaki". Blisko 200 form przestrzennych z drewna, ceramiki, kamieni, metalu, pianki montażowej a nawet ciasta wykonanych zostało przez Mieszkańców Domu "Nad Jarem" i Uczestników WtZ. Wszystko pod czujnym okiem instruktorów terapii zajęciowej. Wśród wszystkich rzeźb Jury złożone z artystów plastyków wyłoniło 12 najlepszych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, każda zaangażowana w konkurs pracownia otrzymała słodką paczuszkę, każdy uczestnik zaś dyplom. Emocji było mnóstwo!

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania! wystawa potrwa do 15 czerwca.

 Fotografie: M. Konarski

 

Wiele się dzieje! Malarstwo i rzeźba!

Darowizny

Uprzejmie informujemy, że przy Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi "Razem Lepiej", którego jednym z działań statutowych jest wspieranie mieszkańców DPS. Jeżeli zechcecie Państwo wesprzeć działalność Stowarzyszenia 1% podatku dochodowego prosimy w pisanie w deklaracji rocznej (PIT-36, PIT-37, PIT-38)

KRS 0000138075

 Dom Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie będzie wdzięczny również za wszelkie darowizny finansowe, które można wpłacać na konto:

 

60 9042 0003 0000 1775 2000 0010

Bank Spółdzielczy MAZOWSZE