Majowe malowanie w Domu Nad Jarem w Nowym Miszewie- odbyło się już 19-ty raz. Mowa tu oczywiście o Integracyjnym Plenerze Malarskim Mazowiecka Wieś, w którym uczestniczyli nasi Podopieczni: Mieszkańcy domu, Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz profesjonalni Artyści plastycy z całej Polski. Deszczowa aura tylko zmotywowała nas do działania. W efekcie powstało ok. 50 prac malarskich i rysunkowych zaprezentowanych na wernisażu w Integracyjnym Domu Kultury w Spichlerzu. Wydarzeniem towarzyszącym była pokonkursowa wystawa rzeźby pt. Wodne potwory i lądowe stwory. Autorami prac były osoby niepełnosprawne, które puściły wodze fantazji i zgodnie z tematem przygotowały trójwymiarowe formy z drewna, ceramiki, masy papierowej, wikliny a nawet ciasta. Wszyscy twórcy otrzymali dyplomy i słodkości- autorzy najwspanialszych dzieł- wybrani przez jury nagrody rzeczowe. To była znakomita, duchowa uczta.

Wystawę można oglądać do końca czerwca, zapraszamy!

 

                                             Fot. Marek Konarski.

Pomalowali nasz swiat!

Darowizny

Uprzejmie informujemy, że przy Domu Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie działa Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Polskiej Wsi "Razem Lepiej", którego jednym z działań statutowych jest wspieranie mieszkańców DPS. Jeżeli zechcecie Państwo wesprzeć działalność Stowarzyszenia 1% podatku dochodowego prosimy w pisanie w deklaracji rocznej (PIT-36, PIT-37, PIT-38)

KRS 0000138075

 Dom Pomocy Społecznej "Nad Jarem" w Nowym Miszewie będzie wdzięczny również za wszelkie darowizny finansowe, które można wpłacać na konto:

 

60 9042 0003 0000 1775 2000 0010

Bank Spółdzielczy MAZOWSZE